Ożarów: 18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających

Ożarowscy policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn, którzy posiadali najprawdopodobniej środki odurzające. Sprawą 16-latka zajmie się sąd rodzinny, natomiast 18 -latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę wieczorem ożarowscy policjanci podczas patrolowania jednej z miejscowości w gminie zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich na widok radiowozu odrzucił materiałowe zawiniątko. Policjanci postanowili sprawdzić co jest powodem takiego zachowania młodzieńca. Podczas wykonywanych czynności mundurowi w odrzuconym zawiniątku ujawnili około dwóch gramów suszu, który wstępnie został określony jako marihuana, a w odzieży jego 18 –letniego właściciela policjanci znaleźli kolejną porcję tego samego specyfiku. Funkcjonariusze sprawdzili również towarzyszącego młodemu mężczyźnie 16-latka. Jak się okazało nastolatek posiadał przy sobie torebkę foliową z zawartością „działki” najprawdopodobniej marihuany. Nastolatek trafił pod opiekę rodziców i ostatecznie jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Dalszym krokiem stróżów prawa było przeszukanie miejsca zamieszkania 18-latka. Tam w pomieszczeniu gospodarczym mundurowi ujawnili zawiniątko z zawartością blisko 4 gramów marihuany. Natomiast w samochodzie policjanci znaleźli torebkę foliową z zawartością 80 gramów suszu roślinnego, który również został wstępnie określony jako marihuana. 18-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj spotkał się z prokuratorem i usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ożarów: 18-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*