Brutalnie zamordowała nowo narodzone dziecko

Foto: Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Prokuratura Rejonowa w Starachowicach prowadzi śledztwo o sygn. PR 2 Ds. 19.2019 przeciwko 38-letniej Katarzynie K. podejrzanej o zabójstwo swojego nowonarodzonego dziecka.

Do zdarzenia doszło w nocy z 15 na 16 stycznia 2019 r. w jednej z podstarachowickich miejscowości. W sprawie zebrano materiał dowodowy w postaci zeznań świadków, wyników oględzin, wstępnych wyników sekcji zwłok. Na podstawie tych dowodów ustalono, że Katarzyna K. urodziła żywe dziecko, a następnie dokonała jego zabójstwa.

W czwartek 17 stycznia 2019 r. prokurator przedstawił jej zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Podejrzana nie wypowiedziała się jednoznacznie w kwestii przyznania się do popełnienia zarzucanego jej czynu, skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień, ale odpowiadała na pytania.

Prokurator skierował w piątek 18 stycznia 2019 r. do Sądu Rejonowego w Starachowicach wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej na okres 3 miesięcy.

Podejrzanej grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Czytaj także: Kolejne zatrzymania w sprawie morderstwa noworodka

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Brutalnie zamordowała nowo narodzone dziecko"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*