Dziecko w rozgrzanym samochodzie – urządzenie wskazało wartość + 56 C!

W czwartek 6 czerwca o godz. 11:50 dyżurny starachowickich strażaków otrzymał informację o dziecku zamkniętym w rozgrzanym samochodzie. Matka opiekująca się 2.5-letnim synem zatrzasnęła kluczyki i nie mogła dostać się do dziecka. Kobieta natychmiast powiadomiła służby ratownicze. Strażacy byli na miejscu po upływie niespełna dwóch minut. Podjęto decyzję o wybiciu bocznej szyby auta. Ewakuowane z pojazdu dziecko zostało przebadane przez zespół ratownictwa medycznego. Na szczęście nic mu się nie stało – nie było konieczności hospitalizacji.

Strażacy za pomocą kamery termowizyjnej dokonali pomiaru temperatury wewnątrz pojazdu – urządzenie wskazało wartość + 56 C! Tym razem nikt nie ucierpiał. Pamiętajmy jednak, że nawet krótki pobyt w rozgrzanym pojeździe stanowi zagrożenie życia. Nie zostawiajmy więc dzieci i zwierząt w aucie nawet na czas krótkich zakupów! Jeśli jesteśmy świadkami tego typu sytuacji – reagujmy sami – bądź dzwońmy po służby ratownicze!

Foto: PSP Starachowie

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dziecko w rozgrzanym samochodzie – urządzenie wskazało wartość + 56 C!"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*