Mundurowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę

Policjantem jest się nie tylko w trakcie służby, ale również poza nią. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tych słów jest postawa mundurowego z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi, który w sobotni wieczór zatrzymał nietrzewnego kierującego na terenie powiatu opatowskiego. Za jazdę w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko działo się w sobotni wieczór po godzinie 21:00. To wtedy mundurowy z Komendy Miejskiej Policji w Łodzi podróżował przez teren opatowskiego powiatu. Podczas jazdy drogą wojewódzką W758 relacji Iwaniska – Klimontów podejrzenia policjanta wzbudziła technika jazdy kierującego samochodem osobowym marki Rover. Auto co jakiś czas zjeżdżało na pobocze drogi lub na sąsiedni pas ruchu, w pewnej chwili zjechał na lewy pas wprost przed jadącego z naprzeciwka funkcjonariusza. Policjant aby uniknąć zderzenia ratował się podobnym manewrem zjeżdżając w lewo. Kreujący angielskim pojazdem wjechał na teren pobliskiej posesji. Policjant bez wahania zawrócił za pojazdem, kiedy podszedł do auta, od kierowcy wyczuł silną woń alkoholu. Funkcjonariusz zabrał mężczyźnie kluczyki od samochodu i powiadomił o zdarzeniu dyżurnego opatowskiej jednostki.

Nietrzeźwym kierowcą okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu, który kierował autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadający uprawnień do kierowania mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Mundurowy po służbie zatrzymał pijanego kierowcę"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*