Jak zwiększyć zdolność kredytową?

Foto ilustracyjne: złoto

Zdolność kredytowa – Wasz potencjał wyrażony w walucie na który maksymalnie może zgodzić się bank, na udzielenie kredytu.

Na naszą zdolność kredytową wpływa wiele czynników. Ja dzisiaj przedstawię Wam te najbardziej podstawowe czynniki związane ze zdolnością kredytową. Pierwszym z czynników jest stała praca (umowa o pracę) w której przepracowaliście ponad 6 miesięcy. To daje gwarancje kredytodawcy, którym zazwyczaj jest bank, pewność, że spłacicie zobowiązanie. Bardzo ważne jest, aby przepracować minimum 6 miesięcy u jednego pracodawcy i nadal pracować w tej firmie.

Drugim z ważnych czynników, które zwiększy Waszą zdolność kredytową jest posiadanie karty kredytowej. Spokojnie, nie musicie z niej korzystać. Wystarczy ją tylko wyrobić. Wiem, że za brak aktywności w ciągu roku na karcie kredytowej bank nalicza opłaty, ale to rozwiązanie zwiększa Wasz potencjał. Dla banku jesteście osobą, która ma otwartą linię kredytową i spłaca regularnie pobrane wcześniej środki. Nawet jeśli nie wykonujecie żadnych operacji na karcie kredytowej.

Jest jeszcze jeden czynnik – to czego warto nie robić. Nie warto zbyt często w BIK sprawdzać swojej zdolności kredytowej, ponieważ na tej podstawie (częste sprawdzanie swojej zdolności kredytowej) w bankach spada Wasza zdolność kredytowa. Poza tym sprawdzanie zdolności kredytowej w BIK wiąże się z opłatą. Częste sprawdzanie zdolności kredytowej w bankach i nie zawieranie umowy na kredyt również obniża Waszą zdolność kredytową.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jak zwiększyć zdolność kredytową?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*