Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Reklama Pizze Świata

Napadł i okradł 16-latka. Sprawca rozboju zatrzymany przez policję

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 24-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego podejrzanego o dokonanie rozboju na 16-latku. W wyniku tego zdarzenia pokrzywdzony utracił pieniądze i słuchawki przenośne o wartości 200 złotych. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wieczorem  7  grudnia br. na jednej z ulic w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wówczas to nieznany sprawca zaczepił idącego chodnikiem 16 –latka. Napastnik zażądał pieniędzy oraz przenośnych słuchawek, które chłopak miał przy sobie. Pokrzywdzony obawiając się stanowczej postawy sprawcy, przestraszył się i oddał wszystko. Agresor po osiągnięciu celu, szybko oddalił się w nieznanym kierunku. Wartość utraconych rzeczy zgłaszający oszacował na kwotę ponad 200 złotych. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej  komendy. Funkcjonariusze szybko ustalili personalia sprawcy. Już następnego dnia został on zatrzymany.  24-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego był notowany w przeszłości za różne przestępstwa kryminalne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.

Za przestępstwo rozboju 24-latkowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Napadł i okradł 16-latka. Sprawca rozboju zatrzymany przez policję"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*