Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Nieprawomocny wyrok skazujący wobec instruktora nauki jazdy za molestowanie seksualne kursantek

Prokuratura Rejonowa Kielce-Zachód w Kielcach prowadziła śledztwo o sygn. PR 3 Ds. 267.2018 przeciwko Jerzemu Cz. oskarżonemu m.in. o doprowadzenie kursantek szkoły nauki jazdy do poddania się tzw. innym czynnościom seksualnym.

Ostatecznie prokurator przedstawił w toku śledztwa Jerzemu Cz. zarzuty popełnienia dwóch ciągów przestępstw. Pierwszy dotyczy doprowadzenia w okresie od grudnia 2016 r. do sierpnia 2018 r. łącznie 12 pokrzywdzonych kursantek szkoły nauki jazdy do poddania się innym czynnościom seksualnym, a drugi naruszenia nietykalności cielesnej kolejnych dwóch z nich.

W dniu 27.02.2020 r. zapadł w tej sprawie przed Sądem Rejonowym w Kielcach wyrok, w którym Jerzy Cz. został uznany za winnego popełnienia wszystkich przestępstw zarzucanych mu w akcie oskarżenia. Sąd wymierzył mu karę łączną 5 lat pozbawienia wolności, a nadto zasądził zadośćuczynienie w kwotach po 5.000 zł na rzecz wszystkich dwunastu pokrzywdzonych czynami przeciwko wolności seksualnej i obyczajności, a nadto w kwocie 1.000 zł dla pokrzywdzonej czynem związanym z naruszeniem nietykalności cielesnej. Prokurator uznał ten wyrok za słuszny, gdyż wymiar kary jest zasadniczo zgodny z jego żądaniem. Wyrok ten nie jest prawomocny.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nieprawomocny wyrok skazujący wobec instruktora nauki jazdy za molestowanie seksualne kursantek"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*