Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Kolejny niewybuch na terenie powiatu ostrowieckiego

Mimo, że od zakończenia II Wojny Światowej minęło kilkadziesiąt lat, ziemia wciąż ujawnia wybuchowe pozostałości z tamtego okresu. Pamiętajmy, że te znaleziska mogą być wciąć groźne dla życia ludzi. Znalazłeś niewybuch – nie ruszaj go i natychmiast powiadom policję.

Wczoraj kilka minut przed godziną 11.00 dyżurny ostrowieckiej jednostki policji otrzymał zgłoszenie, że na ul. Korzennej w Ostrowcu Świętokrzyskim ujawniono niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol policji, gdzie ostrowiecki pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne potwierdzając, że jest to pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II Wojny Światowej. Do czasu przyjazdu saperów miejsce zabezpieczali ostrowieccy policjanci.

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów. Miejsce, gdzie się ono znajduje dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kolejny niewybuch na terenie powiatu ostrowieckiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*Ośrodek szkolenia Primo i Optima