Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Dwóch mężczyzn zostało oszukanych na kwotę blisko 50 000 zł

Foto ilustracyjne (flickr.com)

W środę do Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zgłosił się 50-latek. Mężczyzna poinformował, że w wyniku oszustwa stracił blisko 9500 złotych. Jak wynikało z jego relacji pod koniec lutego br. na jednej ze stron internetowych zajmującej się kryptowalutami założył konto celem inwestycji. W trakcie rejestracji podał on wszystkie swoje dane, a także udostępnił skany dokumentów, takich jak: dowód osobisty, prawo jazdy, paszport, a także opłacone faktury za Internet oraz telewizję. Kolejno z 50-latkiem kontaktowali się mężczyźni podający się za brokerów i opiekunów konta proponując mu pomoc w inwestycji z kryptowalutami. Na początku mężczyzna musiał zainstalować na swoim komputerze program „AnyDesk”, a następnie zainwestować 1000 dolarów. Poprzez dużą pewność siebie i odpowiednie słownictwo oszuści zdobyli zaufanie mężczyzny. Sprawcy krok po kroku instruowali go co ma robić. Mężczyzna zainstalował aplikację do zdalnego pulpitu i widząc zwiększające się obroty na swoim rachunku postanowił przy pomocy cyberprzestępców dokonać kolejnej transakcji. Jednakże ostatecznie okazało się, że nic nie zyskał, a stracił przez oszustów blisko 9500 złotych.

Drugą osobą oszukaną w podobny sposób okazał się 64-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego. W środę senior podczas transakcji związanych z obrotem kryptowalutami stracił blisko 40 000 złotych. Tak jak poprzedni mężczyzna był on instruowany przez oszustów i postępując zgodnie z ich wskazówkami zainstalował oprogramowanie „AnyDesk”. To właśnie spowodowało, że jego login i hasło do rachunku bankowego zostało przechwycone przez cyberprzestępców. Po kilku godzinach pokrzywdzony kiedy zorientował się, że został oszukany skontaktował się ze swoim bankiem, gdzie dowiedział się, że z jego konta zniknęła kwota 4700 złotych, a na jego dane został zaciągnięty kredyt w kwocie blisko 35000 złotych. Pieniądze te zostały przelane przez oszustów na inne konta.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Dwóch mężczyzn zostało oszukanych na kwotę blisko 50 000 zł"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*