Ośrodek szkolenia Primo i OptimaWywrócony kajak i uwięzione na wyspie – czyli relacja policji z akcji ratunkowej na rzece „Kamienna”

Foto: PSP Ostrowiec

Do groźnej sytuacji doszło na rzece Kamienna w rejonie miejscowości Bałtów. Dwie kobiety wywróciły się na kajaku i utknęły na wyspie pośrodku rzeki. Turystki zostały wyciągnięte z wody przez policjantów z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy.

Wczoraj koło godziny 15:30 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że w rejonie miejscowości Bałtów na rzece Kamienna, dwie turystyki wypadły z kajaka. Kobiety utknęły na wyspie pośrodku rzeki. Były mocno przestraszone, nie wiedziały,  gdzie dokładnie się znajdują. Telefon, z którego dzwoniły po pomoc był uszkodzony i nie wiedziały na jak długo wystarczy im zasilania. Policjanci z wydziału prewencji ostrowieckiej komendy niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia skierowali się w rejon miejscowości Bałtów i rozpoczęli poszukiwania brzegiem rzeki. Z uwagi na fakt, iż turystki nie potrafiły podać swojej lokalizacji, policjanci utrzymywali stały telefoniczny kontakt z kobietami. Mundurowi użyli sygnałów dźwiękowych radiowozu, które mogły usłyszeć kobiety. To pozwoliło obrać właściwy kierunek. W pewnym momencie policjanci napotkali uwięzione na wyspie turystki. Jeden z funkcjonariuszy wszedł do wody, następnie pomógł im wydostać się na brzeg. 47-latka i jej 13-letnia córka były mocno przestraszone lecz na szczecie nie doznały żadnych obrażeń.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wywrócony kajak i uwięzione na wyspie – czyli relacja policji z akcji ratunkowej na rzece „Kamienna”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*