Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Wypadek na trasie S7 w Łącznej, kierowca w ciężkim stanie zabrany przez LPR

Foto: PSP Skarżysko-Kamienna

W czwartek 9 września br. o godz. 08:50 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Kielcach wpłynęło zgłoszenie o wypadku na drodze ekspresowej S7 w Łącznej w kierunku Skarżyska-Kamiennej. Samochód osobowy, którym podróżował tylko kierowca uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego. Kierowca nie był w stanie opuścić pojazdu o własnych siłach. Więcej poniżej!

Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej, natychmiast zadysponował strażaków na miejsce zdarzenia. Na miejscu zdarzenia pierwsi byli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Skarżysku-Kamiennej jadący do Komendy Wojewódzkiej w Kielcach na trening przygotowujący do mistrzostw województwa w sporcie pożarniczym. Widząc zaistniałe zdarzenie na przeciwnym pasie ruchu, natychmiast zawrócili na pobliskim zjeździe do Łącznej i dojechali na miejsce zdarzenia. Działania strażaków polegały zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy i prowadzeniu resuscytacji krążeniowo oddechowej. Ich natychmiastowa reakcja przyniosła efekt i czynności życiowe u kierowcy powróciły. Kilka minut później poszkodowany został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchedniowie polegały na neutralizacji i sorpcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych oraz na pomocy pogotowiu przy udzielaniu pomocy medycznej poszkodowanemu w wypadku kierowcy, którego zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – informuje asp. Rafał Maciejczak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej Skarżysko-Kamienna.

Foto: PSP Skarżysko-Kamienna /st. ogn. Mariusz Janiec/

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wypadek na trasie S7 w Łącznej, kierowca w ciężkim stanie zabrany przez LPR"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*