Ośrodek szkolenia Primo i Optima

Z regionu: Zatrzymania i zarzuty w sprawie znęcania się nad rocznym dzieckiem

Foto: Prokuratura Okręgowa w Kielcach

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód w Kielcach prowadzi śledztwo w związku z ujawnieniem obrażeń ciała u rocznego dziecka przewiezionego do kieleckiego szpitala w dniu 05.10.2021 r. Policja zatrzymała do sprawy matkę i ojca dziecka jeszcze tego samego dnia. Więcej poniżej!

Dotychczas zebrano materiał dowodowy w postaci przede wszystkim zeznań świadków, dokumentacji medycznej, opinii sądowo-lekarskiej dotyczącej obrażeń stwierdzonych u pokrzywdzonego.

W czwartek (07.10.2021 r.) oboje zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej Kielce-Wschód w Kielcach, gdzie prokurator przedstawił im zarzuty. Cezaremu G. (lat 32) przedstawiono zarzut znęcania się nad nieporadnym ze względu na wiek dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem i spowodowanie u niego obrażeń ciała. Alicji Ż. (lat 28) przedstawiono zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w sytuacji, gdy ciążył nad nią obowiązek opieki nad nim.

Prokurator zdecydował o skierowaniu do Sądu Rejonowego w Kielcach wniosku o tymczasowe aresztowanie Cezarego G. Oczekujemy na decyzję Sądu. Cezaremu G. grozi kara do 10 lat  pozbawienia wolności. Wobec Alicji Ż., której grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze.

Pokrzywdzone roczne dziecko przebywa w szpitalu, pozostała trójka małoletnich dzieci obojga podejrzanych została już przekazana rodzinie zastępczej.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Z regionu: Zatrzymania i zarzuty w sprawie znęcania się nad rocznym dzieckiem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*