Ośrodek szkolenia Primo i Optima

17-letni kierujący z narkotykami i pod ich wpływem

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali 17 – letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Podczas czynności stróże prawa zabezpieczyli przy mieszkańcu gminy Kunów blisko 25 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Za to przestępstwo ustawodawca przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W czwartek po południu ostrowieccy kryminalni na terenie gminy Kunów zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki BMW. Policjanci podejrzewali, że 17-letni kierowca może posiadać przy sobie narkotyki. Na widok stróżów prawa 17-latek dość nerwowo zaczął się zachowywać. Po chwili funkcjonariusze ustalili czym spowodowane było jego zachowanie. Okazało się, bowiem, że młody mieszkaniec gminy Kunów posiadał ponad 6 gramów suszu roślinnego i porcję białego proszku. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to marihuana i amfetamina. Kolejno w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do kierowcy bmw, mundurowi znaleźli kolejne narkotyki. Mężczyzna został  zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Łącznie kryminalni zabezpieczyli blisko 25 gramów marihuany i porcję amfetaminy. Ponadto w trakcie czynności wyszło na jaw, że 17-latek nie posiada uprawnień do kierowania. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wynik pozytywny. Jego krew policjanci zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. W piątek 17-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za to przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że młodzieniec odpowie również za jazdę pod wpływem narkotyków. Więcej poniżej!

Przypominamy, że prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również  orzeka zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "17-letni kierujący z narkotykami i pod ich wpływem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*