Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej - Kurier Ostrowiecki

Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej

Foto: KPP Opatów

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Opatowie wraz z funkcjonariuszami Straży Leśnej systematycznie prowadzą wspólne działania ukierunkowane na zwalczanie przestępstw i wykroczeń w zakresie szkodnictwa leśnego oraz ochrony przyrody. Umundurowane patrole już po raz kolejny pojawiły się w rejonie kompleksów leśnych na terenie gmin Iwaniska i Baćkowice.

Opatowscy policjanci systematycznie spotykają się ze strażnikami leśnymi aby wspólnie przeciwdziałać przestępczym procederom dokonywanym na obszarach leśnych. Tym razem dzielnicowi asp. sztab. Radosław Krakowiak oraz mł.asp. Mateusz Papaj sprawdzali kompleksy leśne znajdujące się na terenie swoich rejonów służbowych. Celem wspólnych patroli jest zwalczanie i przeciwdziałanie przestępstwom i wykroczeniom zaliczanym do szkodnictwa leśnego m. in. bezprawnego korzystania z lasu, kłusownictwa, kradzieży drewna oraz kradzieży lub zniszczenia mienia należącego do nadleśnictw. Podczas wspólnej służby funkcjonariusze zwracali również uwagę na to czy występują przypadki padłych zwierząt pod kątem zwalczania ASF.

Pamiętajmy, że duża część lasów wycinana jest nielegalnie lub w sposób szkodliwy dla środowiska. Wybierajmy tylko certyfikowane drewno i produkty z niego wykonane, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję, że drewno zostało pozyskane w sposób legalny i zrównoważony.

Foto: KPP Opatów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Wspólne patrole Policji i Straży Leśnej"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*