Pan Karol potrzebuje Państwa pomocy - Kurier Ostrowiecki

Pan Karol potrzebuje Państwa pomocy

Źródło: Fundacja Bo w Nas jest Moc

19 sierpnia 2021 roku, w ułamku sekundy życie Karola zmieniło się w piekło – upadek z roweru skończył się dla Karola tragicznie: urazem głowy i kręgosłupa. Do dnia dzisiejszego nie można nawiązać z nim kontaktu. Fundacja Bo w Nas jest Moc prowadzi zbiórkę pieniędzy dla Pana Karola. W ciągu kilku dni 146 osób wpłaciło łącznie 17 164 zł (stan na 30.11.2021 r. 9:00). Więcej poniżej!

Tragicznego dnia, 35-letni Karol jechał rowerem w miejscowości, w której mieszka – Starej Dębowej Woli koło Ostrowca Świętokrzyskiego.  Nieliczni świadkowie zdarzenia mówią, że Karol jadąc na rowerze, upadł uderzając bardzo mocno  lewą stroną głowy o krawężnik. Wezwane pogotowie zabrało Karola na SOR do szpitala w Ostrowcu Św., a następnie w trybie pilnym do Kliniki Neurochirurgii w Kielcach. Tam u Karola  stwierdzono bardzo liczne urazy głowy, mnogie złamania kości twarzoczaszki, liczne ogniska stłuczenia krwotocznego w lewej półkuli mózgu,  ogniskowy uraz mózgu, złamanie kręgosłupa…. Karol w trybie pilnym przeszedł  operację głowy, ratującą mu życie. Kolejna operacja, którą przeszedł w trybie pilnym polegała na zespoleniu złamanego kręgosłupa. Więcej poniżej!

Obecnie Karol karmiony jest przez PEGa, przeszedł również zabieg założenia rurki tracheostomijnej. Karol nadal jest bez kontaktu logicznego, nie spełnia poleceń, okresowo wydaje się reagować na głos.

Karol przebywa w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Bilczy. Rodzice Karola otrzymali informację, że lada dzień może być wypisany do domu, pod opiekę rodziny lub żeby rodzice szukali innego ośrodka dla syna.

Karol wymaga 24-godzinnej opieki, oraz intensywnej rehabilitacji, która może przywrócić, choć w części jego sprawność. Pobyt w ośrodkach opiekuńczo -rehabilitacyjnych niestety nie jest refundowany, a koszty związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe rodziny Karola.

Link do zbiórki w portalu pomagam.pl

Każda, nawet najmniejsza wpłata ma ogromne znaczenie ‼‼

Jeśli ktoś zechciał by wesprzeć Karola w tej trudnej walce może zrobić to tutaj: ➡️➡️➡️https://pomagam.pl/pomocdlakarola lub poprzez przelew tradycyjny: Odbiorca: Fundacja Bo w nas jest moc ul. Żurawinowa 2 27-400 Ostrowiec Św. Numer subkonta w Pekao S.A. 38 1240 5035 1111 0011 0898 4759 IIBAN: PL + numer rachunku ( do wpłat zagranicznych) SWIFT/BIC: PKOPPLPW , Tytułem Karol darowizna

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pan Karol potrzebuje Państwa pomocy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*