Pożar w budynku mieszkalnym i poszkodowana osoba - gmina Kunów - Kurier OstrowieckiPożar w budynku mieszkalnym i poszkodowana osoba – gmina Kunów

Foto: PSP Ostrowiec

W poniedziałek 13 grudnia 2021 r. tuż po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. wpłynęło zgłoszenie o pożarze w budynku mieszkalnym w miejscowości Janik gmina Kunów. Więcej poniżej!

Do zdarzenia natychmiast zadysponowano 3 samochody ratowniczo-gaśnicze – 12 strażaków. Po przybyciu ratowników na miejsca akcji stwierdzono, że w domku jednorodzinnym doszło do pożaru wyposażenia w jednym z pomieszczeń. Ogień i dym wydobywały się oknem na zewnątrz. Właściciel budynku ewakuował się na zewnątrz i uskarżał się na poparzenia. Działania ratowników w pierwszej kolejności  polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu wody w natarciu na palące się zgromadzone materiały. W tym samym czasie pozostali ratownicy pomogli załodze ZRM w przetransportowaniu poszkodowanego mężczyzny do karetki. Poszkodowany został zabrany do szpitala. Po ugaszeniu pożaru wyrzucono nadpalone pozostałości na zewnątrz budynku i dogaszono. Zadymione pomieszczenia przewietrzono oraz sprawdzono detektorami wielogazowymi i kamerą termowizyjną. Po upewnieniu się, że nie ma zagrożenia działania zakończono. Akcja trwała ponad godzinę –  informuje mł. bryg. Barbara Majdak, oficer prasowy ostrowieckich strażaków.

Foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pożar w budynku mieszkalnym i poszkodowana osoba – gmina Kunów"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*