25-letni ostrowczanin padł ofiarą internetowego oszusta - Kurier Ostrowiecki

25-letni ostrowczanin padł ofiarą internetowego oszusta

Foto ilustracyjne - ostrowiecki radiowóz policyjny os. Ludwików

Od pewnego czasu obserwujemy wzrost liczby oszustw dokonywanych za pomocą platform handlowych. Tym razem ofiarą internetowych oszustów padł 25-letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego, który wystawił do sprzedaży swoje ubrania. Z konta bankowego należącego do jego żony zniknęło 150 złotych. Przez nieuwagę oraz chęć szybkiej sprzedaży swoich rzeczy, możemy stracić zgromadzone oszczędności. Więcej poniżej!

Wczoraj do ostrowieckiej komendy zgłosił się 25–letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że na jednym z portali ogłoszeniowych wystawił do sprzedaży ubrania. Kolejno sprzedający otrzymał maila wraz z linkiem oferty zakupu wystawionego przez siebie towaru. Z relacji zgłaszającego wynikało, że link ten miał zawierać formularz do przesłania wystawionej przez niego oferty. Chwilę później po kliknięciu w link, ostrowczanin dokonał wyboru banku, a następnie rejestracji w bankowości elektronicznej wpisując tam między innymi: hasło, login, PIN do karty płatniczej oraz numer PESEL należące do jego żony. Kiedy dokonał sprawdzenia stanu konta zorientował się, że padł ofiarą oszustów. Jak się okazało nie otrzymał żadnych pieniędzy z tytułu prowadzonej transakcji. Natomiast z konta jego żony zniknęło 150 złotych.

Pamiętajmy zatem, że ostrożność, czujność i metoda ograniczonego zaufania pozwolą nam uniknąć problemów i nie stać się kolejną ofiarą oszustów. Tu chodzi o Twoje pieniądze, dlatego zawsze zachowaj rozsądek i nie działaj pod wpływem emocji. Nie przeprowadzaj nigdy żadnych transakcji bankowych za pomocą podesłanych linków.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "25-letni ostrowczanin padł ofiarą internetowego oszusta"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*