Areszt za kradzież samochodu - Kurier Ostrowiecki


Areszt za kradzież samochodu

Foto: Świętokrzyska Policja

Skarżyski sąd zastosował trzymiesięczny areszt dla zatrzymanego w piątek 59-latka. Mężczyzna podejrzany jest o kradzież samochód marki Renault, wartego 2500 złotych sprzed posesji w Skarżysku – Kamiennej. Za takie przestępstwo grozi nawet dziesięć lat więzienia. Więcej poniżej!

Policjanci ze skarżyskiej komendy prowadzili sprawę kradzieży renaulta, do której doszło 1 stycznia tego roku. Nieznany wówczas sprawca ukradł auto warte 2 500 złotych, zaparkowane obok jednej z posesji w Skarżysku-Kamiennej. Z ustaleń śledczych wynikało, że w Nowy Rok do domu pokrzywdzonego wszedł nieznany mężczyzna i poprosił o papierosa. Gospodarz spełnił prośbę przybysza i wyprosił go z mieszkania. Niedługo potem okazało się, że sprzed domu zniknął renault. Uszkodzony pojazd został odnaleziony dzień po kradzieży na terenie Radomska. Skrupulatna praca kryminalnych doprowadziła do wytypowania sprawcy powyższego przestępstwa. W piątek na terenie Zawiercia stróże prawa zatrzymali 59-latka odpowiedzialnego za dokonanie kradzieży samochodu. Mężczyzna usłyszał zarzut i stanął przed obliczem prokuratora. Funkcjonariusze ustalili, że „goszcząc” przez chwilę w domu właściciela renaulta, zabrał kluczyki od auta i w ten sposób wszedł w jego nielegalne posiadanie. Potem rozbił auto i je porzucił.

W sobotę ze swojego postępowania 59-latek tłumaczył się przed sądem. Tam zapadła decyzja o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem mężczyźnie  grozi nawet dziesięć  lat więzienia.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Areszt za kradzież samochodu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*