32-latek bez uprawnień wyprzedzał na przejściu dla pieszych - Kurier Ostrowiecki32-latek bez uprawnień wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Foto: KPP Ostrowiec

Od 1 stycznia 2022 roku wszedł w życie nowy taryfikator grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych w ruchu drogowym. Mimo wysokich kwot obowiązujących za wybrane wykroczenia, część kierujących w dalszym ciągu łamie obowiązujące przepisy. Przekonał się o tym wczoraj 31-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio na przejściu dla pieszych. Został on ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Ponadto w trakcie kontroli wyszło na jaw, że podróżował pojazdem marki Audi nie posiadając uprawnień do kierowania. Za to wykroczenie rozliczy go sąd. Więcej poniżej!

Od 1 stycznia obowiązują nowe, wyższe stawki grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń. O ich wysokości przekonał się wczoraj rano 32-letni mieszkaniec gminy Bodzechów, który bezpośrednio na przejściu dla pieszych na ul. Zygmuntówka w Ostrowcu Świętokrzyskim wyprzedzał inny pojazd. W myśl nowych przepisów został ukarany przez policjantów z ostrowieckiej drogówki mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Ponadto w trakcie kontroli wyszło na jaw, że 32-latek podróżował pojazdem marki Audi nie posiadając uprawnień do kierowania. Za to wykroczenie będzie opowiadał przed sądem, który może orzec wobec niego grzywnę nawet 30 tysięcy złotych oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "32-latek bez uprawnień wyprzedzał na przejściu dla pieszych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*