Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Foto ilustracyjne

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 33 -letniego mieszkańca gminy Ćmielów. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie w stanie nietrzeźwości śmiertelnego wypadku oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania 33-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Więcej poniżej!

W minioną sobotę tj. 5 listopada br. w miejscowości Bodzechów doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierujący pojazdem marki Volkswagen na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe, jednakże życia 43-letniego pasażera nie udało się uratować. Drugi z uczestników oddalił się z miejsca wypadku. Policjanci szybko ustalili jego tożsamość i dokonali jego zatrzymania. Uciekinierem jak i zarazem kierującym okazał się nim 33-letni mieszkaniec gminy Ćmielów. W momencie zatrzymania mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim przychylił się do wniosku Policji oraz Prokuratury i zastosował wobec 33-latka środka zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim  

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*