Ucieczka nietrzeźwego - mamy foto. Pościg na bombach - Kurier OstrowieckiUcieczka nietrzeźwego – mamy foto. Pościg na bombach

Foto: KPP Staszów

Policjanci każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drogach. Kierowca widząc funkcjonariusza wydającego polecenie zatrzymania pojazdu ma obowiązek poddania się kontroli. Za zignorowanie takiego wezwania grożą poważne konsekwencje. Więcej poniżej!

W sobotę około godziny 15.00, policjanci ze staszowskiej jednostki w Grzybowie pod jednym ze sklepów zauważyli pojazd marki Audi, którego kierujący na widok radiowozu ruszył z piskiem opon. Mundurowi widząc zachowanie mężczyzny, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych, wydali mu polecenie do zatrzymania się. Natomiast siedzący za kierownicą mężczyzna przyspieszył. Mundurowi podjęli pościg za kierującym, który chcąc uniknąć spotkania ze stróżami prawa popełnił szereg wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Po kilkunastu kilometrach pościgu w miejscowości Rzędów mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Po przebadaniu 45-latka na stan trzeźwości wyjaśnił się powód jego ucieczki. Alkomat wykazał blisko 1,6 promila alkoholu w jego organizmie.

Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli kodeks karny przewidział karę pozbawienia wolności do lat 5, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za wykroczenia, których się dopuścił.

Foto: KPP Staszów

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ucieczka nietrzeźwego – mamy foto. Pościg na bombach"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*