Ciężki weekend dla opatowskiej drogówki. Aż 4 osoby popełniły ciężkie wykroczenia drogowe - Kurier Ostrowiecki

Ciężki weekend dla opatowskiej drogówki. Aż 4 osoby popełniły ciężkie wykroczenia drogowe

Foto ilustracyjne

Brak uprawnień, kierowanie pojazdem wbrew orzeczonemu przez sąd zakazowi i jazda w stanie nietrzeźwości to przewinienia, które najczęściej ujawniali opatowscy policjanci podczas minionego weekendu. Czterech kierujących za popełnione przewinienia stanie przed sądem. Więcej poniżej!

Pomimo tego, że bezpieczeństwo na drogach w dużej mierze zależy od samych ich użytkowników to w okresie przedłużonego weekendu spotkać można było większą liczbę policyjnych patroli niż zazwyczaj. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki czuwali nad bezpieczeństwem podróżnych, sprawdzali stan techniczny użytkowanych pojazdów, posiadane uprawnienia czy stan psychofizyczny kierujących. Jak pokazuje analiza zdarzeń z minionego weekendu nie wszyscy użytkownicy dróg wykazali się odpowiedzialnością.

Już w czwartkowe popołudnie w Wólce Tarłowskiej policjanci skontrolowali osobową toyotę. Za kierownicą siedział 56 – letni radomszczanin. Jak się okazało, mężczyzna miał w przeszłości cofnięte uprawnienia przez organ, który je wydał. 56 – latek uzyskał również negatywny wynik z powtórnego egzaminu na prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

W piątek wieczorem we Włostowie funkcjonariusze opatowskiej drogówki zatrzymali kierującego pojazdem ciężarowym w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, w obszarze zabudowanym o 21 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 32 – latek z podkarpacia kierował mercedesem wraz z naczepą wbrew dwóm półrocznym, orzeczonym przez sąd, zakazom prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Z kolei w niedzielny poranek w Kurowie z policjantami spotkał się kierujący oplem vivaro, który jechał z podpiętą naczepą. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania takim zestawem pojazdów. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

A już kilka godzin później do dyżurnego opatowskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące kierującego, który w Gierczycach na drodze krajowej wykonuje niebezpieczne manewry. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali kierującego fordem 60 – letniego mieszkańca powiatu opatowskiego. Mężczyzna miał w swoim organizmie 2,9 promila alkoholu. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Bądźmy ostrożni. Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów  a z pewnością unikniemy dotkliwych konsekwencji.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ciężki weekend dla opatowskiej drogówki. Aż 4 osoby popełniły ciężkie wykroczenia drogowe"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*