Pracowita noc starachowickich strażaków - Kurier Ostrowiecki


Pracowita noc starachowickich strażaków

Foto: PSP Starachowice

24 stycznia 2023 roku około godziny 20:30 do Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze drewnianego domu w miejscowości Lubienia. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że pożarem objęte jest całe poddasze drewnianego budynku mieszkalnego. Więcej poniżej!

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania w energię elektryczną oraz zakręceniu kurka instalacji gazowej. Następnie podano 3 prądy wody w natarciu. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do usunięcia blachy z części dachu oraz częściowej rozbiórki spalonych elementów konstrukcji dachu oraz podłogi.

W trakcje prowadzenia działań do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o kolejnym pożarze.  Zgłoszenie dotyczyło pożaru sadzy w domku letniskowym w miejscowości Krynki. Ze względu na trudne warunki terenowe strażacy mieli trudności z dojazdem do miejsca zdarzenia. Po dojeździe pierwszych zastępów stwierdzono rozwinięty pożar domku letniskowego. Brak hydrantów i bardzo trudne warunki terenowe utrudniał prace ratownikom.  Działania zastępów polegały na ugaszeniu pożaru,  częściowej rozbiórce parteru domku letniskowego oraz przelaniu wodą rozebranych elementów konstrukcyjnych.

Działania zastępów trwały równolegle do wczesnych godzin porannych. W działaniach brało udział 7 zastępów JRG i OSP łącznie 31 ratowników.

Foto: PSP Starachowice

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Pracowita noc starachowickich strażaków"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*