Narkotykowe zatrzymanie przez ostrowieckich kryminalnych - Kurier Ostrowiecki

Narkotykowe zatrzymanie przez ostrowieckich kryminalnych

Foto ilustracyjne

W ostatnim czasie policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy mieli dużo pracy w związku z przestępstwami narkotykowymi. Podczas podjętych kilku interwencji zatrzymali 3 mężczyzn, którzy odpowiedzą za posiadanie środków zabronionych. Łącznie stróże prawa zabezpieczyli ponad 135 gramów amfetaminy i blisko 160 gramów marihuany. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

Do pierwszego zatrzymania doszło w miniony czwartek tj. 16 lutego br. kilka minut po godzinie 16. Wtedy to funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy, na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podjęli czynności wobec 33- letniego mieszkańca gminy Bodzechów. Stróże prawa mieli podejrzenia, że mężczyzna może zajmować się narkotykowym procederem. Po chwili potwierdzili oni swoje przypuszczenia. Łącznie w trakcie przeszukań kryminalni zabezpieczyli u 33-latka ponad 50 gramów białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Ponadto stróże prawa zabezpieczyli rower pochodzący z przestępstwa. Po zebraniu materiału dowodowego policjanci z Komisariatu Policji w Ćmielowie przedstawili mu zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Teraz 33-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Następnego dnia w ręce ostrowieckich kryminalnych wpadł 34-letni ostrowczanin. Funkcjonariusze ujawnili przy nim blisko 5 gramów suszu roślinnego i ponad 55 gramów białego proszku. Wstępne badania potwierdziły, że była to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego również usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. 

Tego samego dnia kilka minut przed godziną 15, skrupulatna praca policjantów zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, doprowadziła do zatrzymanie 31-latka.  W toku wykonanych czynności funkcjonariusze ujawnili przy nim ponad 150 gramów suszu roślinnego i blisko 30 gramów białego proszku. Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że była to marihuana i amfetamina. Ponadto 31-latek był poszukiwany na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Bowiem dłużnik alimentacyjny miał do odbycia karę 75 dni pozbawienia wolności. Jego pobyt w areszcie może się przedłużyć nawet do 10 lat.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Narkotykowe zatrzymanie przez ostrowieckich kryminalnych"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*