Poważny wypadek pod Wyszkowem – cysterna w rowie [Foto] - Kurier Ostrowiecki

Poważny wypadek pod Wyszkowem – cysterna w rowie [Foto]

Foto: PSP w Wyszkowie

21 lutego 2023 roku o godzinie 11:51 do Strażaków w Wyszkowie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Tumanek (powiat wyszkowski) przy węźle trasy S8. Więcej poniżej!

Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w rowie kołami do góry leży cysterna. Kierowca ciężarówki opuścił pojazd o własnych siłach. Ze zbiornika cysterny wyciekała ciecz, która według dokumentów transportowych, była bio-dodatkiem do oleju napędowego – informuje st. kpt. Daniel Wachowski, oficer prasowy PSP w Wyszkowie.

W pierwszej kolejności działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zatrzymaniu ruchu na drodze. Została zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno Ekologicznego (SGRChem) z Ostrołęki. Jednocześnie przystąpiono do udzielania kierowcy kwalifikowanej pierwszej pomocy i ograniczenia wielkości wycieku.

Po przybyciu na miejsce SGRChem przepompowano pozostałą w zbiorniku ciecz i zanieczyszczoną wodę z rowu do podstawionej przez przewoźnika dodatkowej cysterny. Następnie strażacy zabezpieczali i oświetlali miejsce zdarzenia do czasu usunięcia ciężarówki z rowu i uprzątnięcia jezdni.

Interwencja trwała 6 godzin 11 minut, brało w niej udział 37 strażaków.

Foto: PSP w Wyszkowie

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Poważny wypadek pod Wyszkowem – cysterna w rowie [Foto]"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*