Śmiertelne potrącenie na ulicy Radwana. Nowe ustalenia w sprawie wypadku - Kurier Ostrowiecki

Śmiertelne potrącenie na ulicy Radwana. Nowe ustalenia w sprawie wypadku

Foto ilustracyjne

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mieszkańcowi powiatu opatowskiego. Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. Jak się okazało, kierujący mercedesem 45-latek potrącił kobietę przechodzącą na przejściu dla pieszych. Więcej poniżej!

Do zdarzenia doszło na ul. Radwana w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń, 67-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Mercedes miał potrącić 71-latkę. Niestety mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego na skutek odniesionych obrażeń zmarła.

W sprawie wszczęto śledztwo. Na podstawie zebranego materiału dowodowego okazało się, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ponadto okazało się, że najprawdopodobniej sprawcą wypadku był 45-latek z terenu powiatu opatowskiego, a nie 67-latek – jak wynikało ze wstępnych ustaleń. W minioną środę mężczyzna został zatrzymany przez ostrowieckich policjantów. W czwartek został on doprowadzony do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Zgodnie z kodeksem karnym za to przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Śmiertelne potrącenie na ulicy Radwana. Nowe ustalenia w sprawie wypadku"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*