Policjanci zabezpieczali niewybuch na ul. Kilińskiego - Kurier Ostrowiecki

Policjanci zabezpieczali niewybuch na ul. Kilińskiego

Foto: KPP Ostrowiec

Po raz kolejny na terenie naszego powiatu został znaleziony przedmiot, który okazał się niebezpieczną pamiątką po II Wojnie Światowej. Pamiętajmy, że takie znaleziska nadal stanowią zagrożenie. Ważne, aby ich zabezpieczeniem zawsze zajmowali się profesjonaliści. Więcej poniżej!

Na niebezpieczne znaleziska z czasów II wojny światowej, najczęściej natrafiają pracownicy budowlani oraz rolnicy wykonujący prace sezonowe. W poniedziałek, kilka minut po godzinie 16.00, ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o niebezpiecznym znalezisku na ul. Kilińskiego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zgłoszenie dotyczyło odnalezienia pocisku, ujawnionego podczas prac porządkowych przy użyciu koparki. Na miejscu funkcjonariusze ostrowieckiej komendy przeprowadzili rozpoznanie minersko-pirotechniczne, które wykazało, że znaleziony niewybuch, to pocisk moździerzowy, pochodzący najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Do czasu przyjazdu saperów znalezisko pilnowane było przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pomimo upływu wielu lat od zakończenia II Wojny Światowej niewybuchy i niewypały znajdowane na terenie całego kraju są bardzo niebezpieczne. Często są skorodowane. Ze względu na upływ czasu, wybuch może nastąpić w każdej chwili. Są one często nazywane „zardzewiałą śmiercią”! Neutralizacją takiego zagrożenia zajmują się wojskowe patrole saperskie, które zabierają niewybuch w bezpieczne miejsce.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policjanci zabezpieczali niewybuch na ul. Kilińskiego"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*