Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był nietrzeźwy i posiadał narkotyki - Kurier OstrowieckiNie zatrzymał się do kontroli drogowej, był nietrzeźwy i posiadał narkotyki

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej drogówki przeprowadzili pościg za kierowcą opla, który nie zatrzymał się do kontroli. 30-letni mężczyzna zignorował nadawane w jego kierunku sygnały do zatrzymania. Po kilku minutach kierowca niemieckiego auta został zatrzymany. Okazało się, że powodem jego zachowania był nadmiar wypitego alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie czynności stróże prawa ujawnili należące do uciekiniera ponad 7 gramów marihuany. Teraz mieszkaniec gminy Bodzechów ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

W miniony wtorek około godziny 18.20 na ul. 11-go Listopada w Ostrowcu Świętokrzyskim policjanci z ostrowieckiej drogówki postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę pojazdu marki Opel. Powodem kontroli było przekroczenie przez niego dopuszczalnej prędkości. Siedzący za kierownicą mężczyzna nie zareagował na wyraźne wydane polecenia do zatrzymania się przez policjantów. W związku z tym mundurowi udali się za nim w pościg używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ustalając jednocześnie do kogo może należeć opel. Po krótkim pościgu policjanci dotarli na teren posesji, gdzie podejrzewali, że mógł udać się uciekinier. Nie mylili się, gdyż zastali tam zaparkowany opisany niemiecki pojazd i jego kierowcę. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów. Badane alkomatem wykazało, że mężczyzna kierował swoim autem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto w trakcie czynności mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 30-latka ponad 7 gramów suszu roślinnego, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej. Usłyszał zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości, niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz posiadania narkotyków.

Teraz ze swojego zachowania 30-letni mieszkaniec gminy Bodzechów będzie tłumaczył się przed sądem. Za przestępstwo niezatrzymania się do kontroli drogowej grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, był nietrzeźwy i posiadał narkotyki"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*