Odpowie za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem - Kurier OstrowieckiOdpowie za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem

Foto ilustracyjne

Policjanci z Wydziału Kryminalnego ostrowieckiej komendy zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW, którym kierował 24-letni mężczyzna. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że młody mieszkaniec gminy Waśniów posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, prowadził pojazd pod wpływem narkotyków a ponadto posiadał je przy sobie. Więcej poniżej!

W miniony poniedziałek Policjanci Wydziału kryminalnego zatrzymali do kontroli pojazd marki BMW którym kierował 24 letni mężczyzna. W trakcie interwencji stróże prawa ustalili, że mężczyzna nie powinien wsiadać za kierownicę, ponieważ posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dodatkowo policjanci podejrzewając, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod wpływem narkotyków przeprowadzili test, który dał wyniki pozytywny. Jego krew policjanci zabezpieczyli do dalszych badań laboratoryjnych. Na koniec w trakcie czynności policjanci ujawnili u młodego mężczyzny substancje zabronioną wstępnie zidentyfikowaną jako marihuana o wadze ponad 5 gram.

Teraz za swoje zachowanie młody mężczyzna bezie tłumaczył się przed sądem. Za posiadanie narkotyków mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, jazda pod wpływem narkotyków podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 natomiast za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Odpowie za posiadanie narkotyków i jazdę pod ich wpływem"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*