Zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody - Kurier Ostrowiecki

Zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody

Liceum Ogólnokształcące Nr I im. St. Staszica po raz kolejny przystąpiło do projektu „Zbieram to w szkole” organizowanego przez Fundację Missio Cordis. Przez miesiąc październik uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas prowadzili zbiórkę surowców wtórnych i nieprzydatnych rzeczy w szkole i w ostrowieckich parafiach. Więcej poniżej!

Zbierano przede wszystkim zepsute telefony komórkowe i laptopy, zużyte baterie, zegarki tarczowe oraz monety polskie i zagraniczne wycofane z obiegu. Po zakończeniu zbiórki elektrośmieci zostały posegregowane, spakowane i przekazane do Fundacji. Zebrano 40 kg telefonów komórkowych, 6 kg monet, 2 kg zegarków tarczowych oraz 90 kg zużytych baterii.

Celem projektu jest edukacja ekologiczna, pomoc środowisku naturalnemu, wsparcie recyklingu, ale też działalność charytatywna na rzecz najbiedniejszych krajów w Afryce, Azji i Ameryce Łacińskiej. Projekt działa na zasadzie programu partnerskiego – za przekazane surowce szkoła otrzymuje punkty, które można wymienić na nagrody.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zbieraj, pomagaj, odbieraj nagrody"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*