Rozszczelnienie instalacji gazowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie. - Kurier Ostrowiecki

Rozszczelnienie instalacji gazowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie.

Foto: PSP Ostrowiec

Na szczęście to tylko ćwiczenia. W dniu 19.04.2024r. obyły się ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na obiekcie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Antoniego Hedy „Szarego” w Kunowie.
Scenariusz przebiegał następująco – więcej poniżej!

Tuż przed godziną 10:00 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu Św. otrzymało informację, że podczas zajęć lekcyjnych doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej  w pomieszczeniu kotłowni. Pracownicy przystąpili do ewakuacji wszystkich osób w bezpieczne miejsce. Do zdarzenia natychmiast zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Ostrowiec 2”, zastępy z JRG I i OSP Kunów. Na miejscu KDR został poinformowany o braku pracownika szkoły, który może przybywać w pomieszczeniu kotłowni. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odcięcia dopływu gazu. Ratownicy ewakuowali poszkodowaną osobę i udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie uszczelniono uszkodzoną instalacje gazową, przeszukano i przewietrzono budynek.

Celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności oraz poszerzanie wiedzy wykorzystywanej podczas działań ratowniczo-gaśniczych.

Foto: PSP Ostrowiec

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Rozszczelnienie instalacji gazowej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kunowie."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*