22‑latek zlekceważył sądowy zakaz

Policjanci z ostrowieckiej drogówki podjęli w czwartek interwencję wobec 22-letniego mieszkańca gminy Kunów. Młody mężczyzna kierował pojazdem marki Seat posiadając sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Więcej poniżej!

22-latek zlekceważył sądowy zakaz

Decyzje o zakazie prowadzenia pojazdów najczęściej zapadają w sytuacji, gdy kierujący dopuścił się przestępstwa, bądź wykroczenia w ruchu drogowym. Osoba, która nie stosuje się do orzeczonego sądowego zakazu, musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. W czwartek przekonał się o tym  22-letni mężczyzna, wobec którego policjanci z ostrowieckiej drogówki w miejscowości Rudka podjęli interwencję. W trakcie czynności mundurowi ustalili, że mieszkaniec gminy Kunów nie powinien wsiadać za kierownicę swojego seata, ponieważ posiada,  dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Zgodnie z art. 244 kodeksu karnego za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wybrane dla Ciebie

Odpowie za ograbienie grobu

Odpowie za ograbienie grobu

KURIEROSTROWIECKI.PL