Z promilami za kierownicą - Kurier Ostrowiecki

Z promilami za kierownicą

Foto ilustracyjne

23-letni mieszkaniec powiatu ostrowieckiego odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, iż miał w organizmie blisko 2 promile. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Więcej poniżej!

W nocy w środę, krótko po godzinie 1 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego Komisariatu Policji w Ożarowie w trakcie patrolu miejscowości Drygulec zatrzymali do kontroli drogowej mercedesa, którego tor jazdy wskazywał, że jego kierujący może być nietrzeźwy. Przypuszczenia mundurowych szybko potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie 23-letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego wykazało blisko 2 promile. Nieodpowiedzialny kierujący teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych powodowanych przez nietrzeźwych kierujących, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy, nim będzie za późno.  Każde zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie. Nie bądźmy obojętni. Jeśli widzimy, że ktoś kto wcześniej pił alkohol zamierza wsiąść za kierownicę –  REAGUJMY. Jeśli sami nie je w stanie interweniować –  WEZWIJMY POLICJĘ.  

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Z promilami za kierownicą"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*