Policyjny pościg. Na pytanie o ilość spożytego alkoholu odpowiedział: „trochę tego było” - Kurier Ostrowiecki


Policyjny pościg. Na pytanie o ilość spożytego alkoholu odpowiedział: „trochę tego było”

Foto: KPP Staszów

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi kierującemu audi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 41-letni mieszkaniec gminy Łagów zignorował wydane do zatrzymania się sygnały i podjął ucieczkę. Ta finalnie zakończyła się w rowie. Więcej poniżej!

Przykład braku rozsądku, lekceważenia obowiązujących przepisów oraz igrania z losem rozegrał się wczorajszego wieczoru w Solcu, w gminie Szydłów. Patrolujący teren miejscowości funkcjonariusze z Posterunku Policji w Szydłowie zauważyli stojący na poboczu pojazd marki Audi, w którym nie było kierowcy, a miejsce pasażera zajmował, pijący piwo mężczyzna.

Na pytanie mundurowych, gdzie jest kierowca oznajmił, że wyszedł i zaraz ma wrócić. Nie stwierdzając naruszeń prawa, funkcjonariusze kontynuowali patrol. Gdy po upływie około 10 minut wracali tą samą trasą, zauważyli jak widziane przez nich wcześniej audi, gwałtownie ruszyło z piskiem opon. Podejrzewając, że za kierownicą niemieckiego auta znajduje się nietrzeźwy kierujący, mundurowi przy pomocy sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali sygnał do zatrzymania się.

Widząc brak reakcji i przyspieszenie kierującego, policjanci ruszyli w pościg. W trakcie ucieczki, siedzący za kierownica audi usiłował wyprzedzić jadącego przed nim seata, jednak widzący okoliczności zdarzenia kierowca starał się mu to uniemożliwić. Gdy ten usilnie chciał dopiąć swego i ponownie podjął manewr wyprzedzania, swoją szarże zakończył w rowie.

Wówczas od strony kierowcy wysiadł mężczyzna, który spożywał wcześniej alkohol, w stojącym na poboczu audi. Kontrolka urządzenia badającego stan trzeźwości dała barwę czerwoną, co potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 42-letni uciekinier odmówił jednak badania na urządzeniu pomiarowym, w związku z czym została pobrana mu krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna zapytany o ilość spożytego alkoholu odpowiedział mundurowym, że „trochę tego było”.

Mieszkańcowi gminy Łagów za lekceważące podejście do obowiązujących przepisów przyjdzie odpowiedzieć przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozić może mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Policyjny pościg. Na pytanie o ilość spożytego alkoholu odpowiedział: „trochę tego było”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*