Wielka zbiórka dla Viktorii

Viktoria Pongowska urodziła się 16.01.2000 r. z wrodzoną wadą serca pod postacią D-transpozycji wielkich pni tętniczych (D-TGA). Występowało zagrożenie życia. Od śmierci uratowała ją skomplikowana operacja serca. Radość rodziców była ogromna. Przez kolejne lata Viktoria wróciła do zdrowia, rosła i rozwijała się prawidłowo. Cały czas była pod opieką lekarza kardiologa, ale dokonywane okresowo badania nie wykazywały żadnych nieprawidłowości.

Pongowska-Viktoria-2

 

Dziewczyna chodziła do szkoły, rozwijała swoje talenty i zainteresowania, żyła jak jej rówieśnicy. Jej pasją, którą z powodzeniem rozwija jest śpiewanie. Viktoria ma wielki talent. Bierze udział w różnych festiwalach wokalnych na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym odnosząc znaczące sukcesy.

Niestety ostatnie badania kardiologiczne, w szczególności echo serca, wykazały że stan Viktorii ulega pogorszeniu. Nastąpiło zwężenie tętnicy płucnej i widoczne są cechy przerostu prawej komory serca. Po wielu konsultacjach medycznych lekarze podjęli decyzję o konieczności przeprowadzenia drugiej operacji wady serca przełożenia naczyń wielkich.

Pongowska-Viktoria-1

Dla Rodziców i samej Viktorii to była szokująca informacja. Rodzice w swej pamięci mają nadal wydarzenia sprzed kilkunastu lat, kiedy to walczyli o życie swej córki, strach, cierpienie małej istotki. Są jednak dzielni i podjęli wszelkie działania zmierzające do ratowania życia Viktorii. Pragną Jej dobra, szczęścia i bezpieczeństwa oraz spokojnej przyszłości w zdrowiu. Szansą na to jest operacja w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech. Koszt tego poważnego zabiegu to 31 500 euro czyli ok. 132 000 złotych.

Viktoria_POMAGAM3

Viktoria jest 15 – letnią dziewczyną z wrodzoną wadą serca. Pierwszą operację ratującą życie przeszła, gdy miała zaledwie 4 dni. W chwili obecnej konieczna jest druga operacja wady serca – przełożenie naczyń wielkich (D-TGA), która pozwoli Viktorii normalnie żyć. Koszt tego poważnego zabiegu w Klinice Uniwersyteckiej w Munster w Niemczech to 31 500 euro czyli około 132 000 złotych.

WAŻNE: Na jednym z trzech kont zebrano już 13 303 zł – konto Fundacji Caritas.

Na stronie Fundacji Caritas można przekazywać pieniądze na rzecz Viktorii. Fundacja Caritas

Na bieżąco można śledzić informacje o całej akcji w serwisie społecznościowym Facebook. Pomoc dla Viktorii Pongowskiej

Aby czytać najświeższe informacje na temat miasta Ostrowiec Świętokrzyski regularnie czytaj portal KurierOstrowiecki.pl

 

 

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*