Zmiany od 2016, mandaty z Ostrowca przelewamy do Opola - Kurier Ostrowiecki


Zmiany od 2016, mandaty z Ostrowca przelewamy do Opola

Kiedy ktoś w tym roku otrzymał mandat, mógł go zdziwić fakt, że zamiast numer konta Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach, znajduje się tam… numer konta Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu.

Opolska skarbówka zajmuje się teraz mandatami karnymi kredytowanymi lub zaocznymi wystawianymi od 1 stycznia 2016 r. na terenie całego kraju nie tylko przez policję, ale także przez straż pożarną, PIP, nadleśnictwa, urzędy miar, żandarmerię wojskową, inspektoraty nadzoru budowlanego oraz inspekcje i inspektoraty weterynarii.

Należności za mandaty należy teraz uiszczać na konto numer: 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000, Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu ul. Tadeusza Rejtana 3b.

Dokonując opłaty na poczcie lub w banku należy wpisać lub wybrać z listy słowo MANDATY w polu „symbol formularza lub płatności”, natomiast serię i numer mandatu należy wpisać w polu „identyfikator zobowiązania (lub tytuł płatności)”. Mandat można uiścić także poprzez system bankowości online, korzystając z zakładki „przelew US” czy „przelew podatkowy”. Przy przelewie zagranicznym należy wpisać SWIFT (BIC): NBPL PLPW,  IBAN: PL.

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego od 1 stycznia br. jest jedynym wierzycielem należności podatkowych, więc to do niego powinny być kierowane wszelkie wnioski o udzielenie ulg w spłacie tych zobowiązań (tj. odroczenie terminu płatności, rozłożenie na raty czy umorzenie).

Ważne, aby pamiętać, że za mandaty wystawione do dnia 31 grudnia 2016 roku opłaty należy uiszczać do właściwych urzędów wojewódzkich. Powyższe zmiany nie objęły też mandatów nakładanych przez urzędy skarbowe, straże miejskie i gminne.

Treść i zdjęcie: urzadskarbowy24.pl

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zmiany od 2016, mandaty z Ostrowca przelewamy do Opola"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*