Polska Biega 21 maja po raz czwarty w Ostrowcu Św. - Kurier Ostrowiecki


Polska Biega 21 maja po raz czwarty w Ostrowcu Św.

Od 20 do 22 maja po raz kolejny Agora S.A. – wydawca Gazety Wyborczej, zaprasza całą Polskę do wspólnej akcji  „Polska Biega”. W całym kraju odbędzie się wtedy kilkaset biegów zarejestrowanych we wspólnej akcji. W Ostrowcu Św. kolejny raz imprezę zorganizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

 

 

 

 

 

 

Co się zmieniło w biegowym świecie przez 11 lat? Wszystko! Z każdym rokiem rośnie liczba biegaczy, która zaraża swoją radością nie tylko przyjaciół, ale kolejne pokolenia. Dlatego właśnie hasłem tegorocznej edycji Weekendu Polska Biega jest „Bieganie. To u nas rodzinne”. Pobiegnijmy razem, a wszystko po to, by pokazać, że Polska Biega, do tego całymi rodzinami. Hasło „Bieganie. To u nas rodzinne” jest pretekstem do pokazania, że bieganie jest sportem dla każdego – wnuka i dziadka, mamy i taty, ciotki i wujka. Bieganie nie zagląda w metryczkę. Jest za to doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu, budowania relacji rodzinnych, a także gwarancją na lepsze życie. A przy tym przecież kosztuje tyle co nic!

Ostrowiec Św. przystąpił do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega” po raz czwarty. Impreza co roku przyciąga do Ośrodka Wypoczynkowego Gutwin kilkusetosobowe rzesze amatorów biegania, głównie młodzieży szkolnej. W tym roku „Weekend Polska Biega” w Ostrowcu Św. przypadnie na sobotę 21 maja. Tradycyjnie będzie to okazja dla ostrowieckich szkół do rywalizacji o atrakcyjne nagrody finansowe.

Jako pierwsi na arenie zmagań „Polska Biega” w Ostrowcu Św. staną przedszkolaki. Najmłodsi rozpoczną rozgrzewką i zabawami biegowymi, zaplanowanymi na godzinę 10:30 na wysepce rozdzielającej oba stawy w ośrodku. O 11:15 rozpocznie się bieg dla przedszkolaków na dystansie około 100 metrów. To nie wszystkie atrakcje, jakie będą tego dnia czekać na najmłodszych. Przy placu zabaw, specjalnie z myślą o przedszkolakach, ustawione zostaną urządzenia rekreacyjne dla dzieci – zjeżdżalnie, trampoliny, itp.

Punktem kulminacyjnym imprezy tradycyjnie będzie Bieg Główny. Trzy lata temu wzięło w nim udział 577 osób, przed dwoma laty liczba uczestników przekroczyła 700 osób, a rok temu prawie 650! Duża frekwencja to głównie zasługa młodzieży szkolnej.
Podczas Biegu Głównego prowadzona będzie punktacja na najaktywniejszą szkołę. W klasyfikacji tej uczestniczą tylko szkoły podstawowe i gimnazja prowadzone przez Gminę Ostrowiec Św. Najaktywniejszą szkołą „Polska Biega 2016” zostanie ta, której uczniowie wezmą udział w zawodach, ukończą bieg, a ich liczba w stosunku do wszystkich uczniów szkoły stanowić będzie najwyższy odsetek. Duży wpływ na wynik tej klasyfikacji jak zwykle będą mieli nauczyciele i dyrektorzy. Ukończenie Biegu przez każdego „belfra” punktowane będzie jak ukończenie biegu przez 10 uczniów szkoły, a jeśli dokona tego dyrektor – 20 uczniów. Najaktywniejsze szkoły otrzymają nagrody pieniężne przeznaczone na zakup sprzętu sportowego – 1000zł za 1. miejsce, 800zł za 2. miejsce i 500zł za 3. miejsce.

Dodatkowo, partner imprezy – Strefa 21, ufunduje nagrodę dla szkoły najliczniej reprezentowanej na imprezie (największa liczba uczniów, którzy ukończą bieg). Będzie to Voucher dla grupy 10 osobowej na rozgrywki paintballowe.

Bieg Główny przebiegał będzie bez rywalizacji indywidualnej, na trasie mierzącej około 3500 metrów. Można ją pokonać biegiem, marszem lub łącząc obie te techniki. Z uwagi na to, że w biegu bierze udział duża ilość osób, nie planowany jest start wspólny, a w kilkunastu grupach następujących po sobie w pewnym odstępie czasu.
Tuż po nim – w godzinach 13:00 – 14:00 – odbędą się konkursy sprawnościowe dla uczniów klas I-VI szkół podstawowych oraz uczniów szkół gimnazjalnych, w których będzie można wygrać nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia grupowe od przedszkoli oraz szkół podstawowych i gimnazjalnych przyjmowane będą do 17 maja w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR (ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.39) lub emailem na adres ostrowiecbiega@mosir.ostrowiec.pl.

Zgłoszenia indywidualne przyjmowane będą w dniu imprezy, w Biurze Zawodów. W godzinach od 9:00 do 10:00 dla przedszkolaków oraz od 10:00 do 11:30 do Biegu Głównego (dzieci, młodzież, dorośli).

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Polska Biega 21 maja po raz czwarty w Ostrowcu Św."

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*