Fotoradary na "cmentarne hieny"? Straż miejska wykorzystuje fotopułapki - Kurier Ostrowiecki


Fotoradary na „cmentarne hieny”? Straż miejska wykorzystuje fotopułapki

W tym roku pod szczególnym nadzorem Straży Miejskiej znalazł się cmentarz komunalny, gdzie oprócz dozoru osobowego funkcjonariuszy Straży Miejskiej, zastosowanie znajdą tzw. fotopułapki, czyli cyfrowe urządzenia monitorujące i rejestrujące ruch. Kamery te wyposażone są w diody podczerwieni, które gwarantują skuteczny monitoring cmentarza, nawet w zupełnych ciemnościach.

Fotopułapki umieszczone zostały w kilku miejscach i już rejestrują każdy ruch potencjalnych złodziei kwiatów, wiązanek czy zniczy. Zaletą tych urządzeń jest to, że mogą być umieszczane w dowolnych miejscach, bez konieczności podłączenia zewnętrznego źródła zasilania, co powoduje, że mogą zostać umieszczone nawet na drzewie i w dowolnej chwili można zmienić ich położenie i lokalizację. Zarejestrowany obraz ukazujący jakikolwiek ruch w polu widzenia kamery zostanie natychmiast przesłany do inspektora dyżurnego Straży Miejskiej, którego zadaniem będzie natychmiastowe zadysponowanie najbliższego patrolu interwencyjnego celem sprawdzenia, kto i w jakim celu znalazł się w monitorowanym obszarze.

Foto: Straż Miejska Ostrowiec Św.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Fotoradary na „cmentarne hieny”? Straż miejska wykorzystuje fotopułapki"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*