Trzy poważne zdarzenia drogowe w powiecie opatowskim - Kurier Ostrowiecki


Trzy poważne zdarzenia drogowe w powiecie opatowskim

W czwartek (dnia 05 stycznia 2017 r.) w godzinach porannych do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Opatowie wpłynęło zgłoszenia o dwóch wypadkach i jednej kolizji na terenie powiatu opatowskiego.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 800 w miejscowości Nieskurzów Nowy gm. Baćkowice na drodze krajowej 74. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że samochód służący do przewozu osób zjechał z drogi i zatrzymał się na polu. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba która została przewieziona do szpitala. Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i pomocy w przeniesieniu poszkodowanej kobiety z uszkodzonego pojazdu do karetki ZRM.
W działaniach trwających niecałą godzinę uczestniczyły 3 zastępy z JRG PSP Opatów – 7 ratowników oraz OSP Baćkowice 4 – ratowników.
 
Do drugiego zdarzenia doszło zaraz po godzine 800 w miejscowości Wólka Lipowa gm. Tarłów na drodze krajowej 79. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej stwierdzono, że w przydrożnym rowie leży samochód osobowy Mercedes. Osoby podróżujące znajdowały się poza pojazdem nie odnosząc poważniejszych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora i ustabilizowaniu pojazdu poprzez postawienie go na koła. Pojazd z miejsca zdarzenia zabrała pomoc drogowa. W działaniach trwających przeszło dwie godziny uczestniczył 1 zastęp z JRG PSP Opatów – 4 ratowników oraz OSP Ożarów 4 – ratowników.
 
Do trzeciego zdarzenia doszło po godzinie 1000 w miejscowości Opatów na drodze krajowej 74. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej stwierdzono kolizję trzech samochodów osobowych. Pojazdy znajdowały się na prawym pasie drogi. Pięć osób podróżujących pojazdami nie odniosło żadnych obrażeń. Działania zastępów straży pożarnej polegały na: zabezpieczeniu terenu działań, odłączeniu akumulatorów i zebraniu plamy rozlanego oleju i płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu Compakt i trocin.
W działaniach trwających niecałą godzinę uczestniczył 1 zastęp z JRG PSP Opatów – 4 ratowników.  
Foto: PSP Opatów (Zdjęcia: asp. Łukasz Masternak)
 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Trzy poważne zdarzenia drogowe w powiecie opatowskim"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*