Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce - Kurier Ostrowiecki


Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który próbował wręczyć im łapówkę. Kierowca chciał w ten sposób uniknąć konsekwencji za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, iż miał ponad 3,9 promila alkoholu w organizmie. Ustawodawca przewiduje za ten czyn nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godzinie 19:00 dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał informację z której wynikało,  że w kierunku Waśniowa osobowym Fordem ma poruszać się nietrzeźwy kierowca. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol ruchu drogowego. Policjanci na jednej z ulic we wskazanym w zgłoszeniu rejonie zauważyli ten pojazd i zatrzymali do kontroli. Wygląd i zachowanie 36–letniego kierowcy od samego początku  wskazywały na wątpliwy stan nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 3,9 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna chcąc uniknąć kary, w trakcie czynności, prosił aby sprawę załatwić „bez żadnych sądów” i zaproponował policjantom 1000 złotych. Mundurowi poinformowali  kierowcę, że wręczenie łapówki jest przestępstwem i zatrzymali go w policyjnej celi. Dodatkowo okazało się, że 36-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz 36-latek odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz za  wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie  od czynności służbowych. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Nietrzeźwy kierowca próbował wręczyć łapówkę ostrowieckiej drogówce"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*