20-letni mieszkaniec miasta dokonał rozboju. Nożownik w rękach Policji - Kurier Ostrowiecki


20-letni mieszkaniec miasta dokonał rozboju. Nożownik w rękach Policji

Ostrowieccy kryminalni zatrzymali 20 – letniego mieszkańca miasta, podejrzewanego o dokonanie kradzieży rozbójniczej na szkodę 15 – latka oraz usiłowanie dokonania rozboju na szkodę 51 – letniego mężczyzny. Sprawca ukradł 15 – latkowi telefon komórkowy i groził mu pobiciem. Od drugiego pokrzywdzonego zażądał pieniędzy zastraszając go nożem. Za tego rodzaju przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Do pierwszego zdarzenia doszło 26 – go lutego bieżącego roku. Wtedy ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni o kradzieży rozbójniczej dokonanej na szkodę 15- letniego chłopca. Jak  wynikało z zawiadomienia, nieustalony wówczas sprawca zaczepił pokrzywdzonego na jednym z osiedli i zażądał, aby ten dał mu swój telefon komórkowy, gdyż jak twierdził chce zadzwonić. Kiedy wystraszony 15 – latek chciał odzyskać telefon sprawca zaczął straszyć go pobiciem, po czym oddalił się w głąb osiedla.

Do drugiego ze zdarzeń doszło w poniedziałek (6 marca 2017 roku). Nieustalony początkowo sprawca w klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w Ostrowcu Świętokrzyskim zaczepił śpiącego tam 51- letniego, bezdomnego mężczyznę.  Strasząc go nożem zażądał wydania pieniędzy, a jak nie to wszystkiego co może mieć jakąś wartość. 51- latek przestraszył się i zaczął krzyczeć. Wtedy spłoszony sprawca uciekł. Pokrzywdzony o całym zajściu powiadomił ostrowieckich policjantów. 

Sprawami zajmowali  się policjanci z Wydziału Kryminalnego. Jeszcze w poniedziałek ustalili, że sprawcą obydwu zdarzeń jest 20 –letni mieszkaniec naszego miasta. Mężczyzna został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu już zarzuty. Za tego rodzaju przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "20-letni mieszkaniec miasta dokonał rozboju. Nożownik w rękach Policji"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*