Zatrzymany za płatność fałszywym banknotem. Sąd zastosowała tymczasowy areszt wobec 19-latka - Kurier Ostrowiecki


Zatrzymany za płatność fałszywym banknotem. Sąd zastosowała tymczasowy areszt wobec 19-latka

W miniony czwartek (dnia 22 czerwca 2017 roku) ostrowieccy policjanci zatrzymali 19- letniego mieszkańca Ostrowca Świętokrzyskiego, który wprowadził do obiegu fałszywy środek płatniczy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że zatrzymany usiłował dokonać płatności fałszywym 50 zł banknotem, w jednym z lokali gastronomcznych na terenie miasta. Wobec mężczyzny Sąd zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Teraz może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

– W czwartek ostrowieccy policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z punktów gastronomicznych w centrum Ostrowca Świętokrzyskiego. Zgłoszenie dotyczyło płatności za zamówiony posiłek banknotem o nominale 50 zł, który w ocenie sprzedawcy nie był autentyczny. Na miejscu okazało się, że 19 -letni mężczyzna próbował zapłacić za zamówienie fałszywym banknotem. Mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – informuje Maja Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Podczas wykonywanych czynności śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna na początku bieżącego miesiąca działając wspólnie z 36 -letnią mieszkanką Kielc wprowadził do obiegu 8 fałszywych banknotów o nominale 50 złotych. Po analizie zgromadzonego przez funkcjonariuszy materiału dowodowego, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 19 -latka na najbliższe 3 miesiące. Za to przestępstwo może mu grozić do 10 lat pozbawienia wolności.

Foto: (pixabay.com)

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Zatrzymany za płatność fałszywym banknotem. Sąd zastosowała tymczasowy areszt wobec 19-latka"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*