Kradł lakiery do paznokci. Łącznie na kwotę blisko 17 tys. zł. Policja zatrzymała złodzieja - Kurier Ostrowiecki


Kradł lakiery do paznokci. Łącznie na kwotę blisko 17 tys. zł. Policja zatrzymała złodzieja

Ostrowieccy policjanci zatrzymali 24 – latka podejrzanego o kradzież lakierów i akcesoriów do pielęgnacji paznokci na łączną kwotę 16 700 złotych. Mężczyzna był zatrudniony w hurtowni, której właściciela okradał od 2016 roku. Funkcjonariusze odzyskali większość skradzionych lakierów od 31 – letniej mieszkanki powiatu kieleckiego, która wielokrotnie kupowała je przez internet od 24 –latka.

– W miniony czwartek ostrowieccy policjanci zostali powiadomieni przez 45 – letniego właściciela hurtowni z artykułami do pielęgnacji paznokci o kradzieży lakierów znanej marki. Mężczyzna o kradzieży dowiedział się od przedstawiciela producenta lakierów, który na jednym z portali społecznościowych znalazł ogłoszenie o sprzedaży tych produktów. Sprzedaż lakierów oferowała kobieta z powiatu kieleckiego, która nie była autoryzowanym dystrybutorem tej marki. Producent w ramach weryfikacji oryginalności oferowanych przez nią produktów zamówił partię lakierów. Okazało się wtedy, iż lakiery te producent sprzedał właśnie 45 – letniemu właścicielowi hurtowni z Ostrowca Świętokrzyskiego. Już w piątek policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu ustalili, iż sprawcą kradzieży jest pracownik tej hurtowni. 24 – letni ostrowczanin został zatrzymany. Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, iż kradzione przez niego od 2016 roku lakiery wielokrotnie kupowała 31- letnia mieszkanka powiatu kieleckiego, która później sprzedawała je za pośrednictwem portalu społecznościowego. Jeszcze w piątek policjanci złożyli wizytę w mieszkaniu tej kobiety. Ujawnili tam i zabezpieczyli pochodzące z kradzieży lakiery o wartości ponad 9 900 złotych. 24- latek usłyszał już zarzuty, do których się przyznał.  Za to przestępstwo grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności – mówi o całej sprawie  kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP Ostrowiec.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Kradł lakiery do paznokci. Łącznie na kwotę blisko 17 tys. zł. Policja zatrzymała złodzieja"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*