Ostrowczanin złamał zasady kwarantanny - sprawa trafi do Sądu - Kurier Ostrowiecki


Ostrowczanin złamał zasady kwarantanny – sprawa trafi do Sądu

Policyjna kontrola przestrzegania 14-dniowej kwarantanny domowej przez jednego z mieszkańców Ostrowca Świętokrzyskiego, zakończyła się skierowaniem wniosku o ukaranie do Sądu oraz powiadomieniem służb sanitarnych. Mundurowi ujawnili, że 62-latek nie stosuje się do zasad kwarantanny, gdyż opuścił miejsce jej odbywania.

Policjanci codziennie sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną domową przestrzegają zasad przebywania w miejscu jej odbywania. Policjanci oprócz tego, że sprawdzają czy dana osoba przebywa w domu, to również pytają o stan zdrowia oraz bieżące potrzeby. Mundurowi kolejno z takiego sprawdzenia sporządzają odpowiednią dokumentację. Zebrane informacje trafiają później do służb sanitarnych.

Podczas jednej z takich kontroli, która miała miejsce wczoraj na terenie naszego miasta policjanci ujawnili, że w jednym z mieszkań nie było objętego kwarantanną mężczyzny. Po chwili stróże prawa ustalili, że ostrowczanin znajduje się na jeden z ulic w pobliżu miejsca zamieszkania. Mundurowi natychmiast udali się we wskazane miejsce i poinformowali nieodpowiedzialnego mężczyznę o obowiązku kwarantanny i konsekwencjach wynikających z niestosowania się do jej zasad. Od 62-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Ponadto dość lekceważąco i z dużą ignorancją wyrażał się on o całej sytuacji. Obecny na miejscu patrol sporządził odpowiednią dokumentacją, która przesłanie zostanie do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim i służb sanitarnych.

Przypominamy!

Wszyscy objęci kwarantanną powinni pamiętać, jaka odpowiedzialność na nich ciąży! Nie przestrzegając jej zasad, mogą się przyczynić do czyjejś choroby, a nawet śmierci.

Zgodnie z nowymi przepisami za nie przestrzeganie kwarantanny grozi kara grzywny do 30 000 złotych, którą nakłada Powiatowy Inspektor Sanitarny. Ponadto osoby, które nie zastosują się do zaleceń muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną wynikającą z treści art. 116 kodeksu wykroczeń.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowczanin złamał zasady kwarantanny – sprawa trafi do Sądu"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*