Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy - Kurier Ostrowiecki


Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy

Foto ilustracyjne

Policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali w poniedziałek 45 – latka, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 22 km/h. Ponadto był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Kunów wsiadł za kierownicę mercedesa mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za to przestępstwo grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i kilkuletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Więcej poniżej!

W poniedziałek kilka minut przed godziną 20 w miejscowości Nietulisko Małe policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Mercedes. Powodem interwencji było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 22 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że to nie jedyny problem 45-latka. Funkcjonariusze podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że mieszkaniec gminy Kunów zdecydował się wsiąść za kierownicę niemieckiego auta mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.  Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Teraz sprawa znajdzie swój finał w ostrowieckim sądzie, gdzie nieodpowiedzialny kierujący poniesie konsekwencje prawne popełnionego przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Policjanci przypominają, że nietrzeźwy kierujący to ogromne zagrożenie na drodze. Apelujemy o rozsądek za kierownicą, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu drogowego.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Przekroczył prędkość i był nietrzeźwy"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*