Tragedia nad wodą. Nie żyją dwie 16-latki - Kurier Ostrowiecki


Tragedia nad wodą. Nie żyją dwie 16-latki

Foto ilustracyjne

Do tragedii doszło wczoraj tj. 20 czerwca 2024 r. w gminie Osiek w powiecie staszowskim. Dwie 16-latki wpadły do wody i zaczęły tonąć. Niestety, ich życia nie udało się uratować. Więcej poniżej!

Zdarzenie miało miejsce w zbiorniku retencyjnym „Kaczy Smug” w gminie Osiek w powiecie staszowskim. Zgłoszenie o dwóch tonących osobach wpłynęło do służb około godziny 19. Jedna z nastolatek została wydobyta przez strażaków i przekazana ratownikom z Zespołu Ratownictwa Medycznego. Nadal trwały poszukiwania drugiej nastolatki. Po godzinie 20:30 grupa nurków wydobyła na brzeg drugą nastolatkę. Obie dziewczynki były długo reanimowane, jednak ich życia nie udało się uratować.

Według wstępnych ustaleń policji nad wodę na zbiornik przeciwpożarowy należący do Lasów Państwowych przyjechała na rowerach grupa pięciu osób. Trzy dziewczynki i dwóch chłopców. Dwie 16-latki weszły do wody. W pewnym momencie straciły grunt pod nogami i zaczęły tonąć. Następnie zniknęły pod wodą. Już po 30 minutach od zgłoszenia przybyli na miejsce strażacy wydobyli pierwszą z dziewczynek. O 20:30 udało wydobyć się drugą nastolatkę.

Na miejscu obecne było Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz sześć zastępów straży pożarnej, w tym grupa wodno-nurkowa.

Zbiornik w którym utonęły dziewczynki jest o powierzchni 1,5 hektara.

Służby zaalarmowały osoby, które podróżowały wokół zbiornika rowerami. Jeden z mężczyzn próbował ratować nastolatki, jednak z uwagi na to, że nie umiał pływać, gdy zaczął tracić grunt pod nogami, wycofał się.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Tragedia nad wodą. Nie żyją dwie 16-latki"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*