Reklama


Reklama
Oszustwo „na kwaterę” - Kurier Ostrowiecki


Reklama


Oszustwo „na kwaterę”

Foto ilustracyjne

Wczoraj do opatowskiej jednostki zgłosiła się mieszkanka gminy Iwaniska, która powiadomiła stróżów prawa, że została oszukana przy wynajmie domku letniskowego. 44-latka znalazła ogłoszenie o wynajmie kwatery na popularnym serwisie ogłoszeniowym, skontaktowała się z rzekomą osobą wynajmującą, a po wpłacie zaliczki kontakt urwał się. Więcej poniżej!


Reklama

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność przy wynajmie kwater. Zanim zarezerwujemy pobyt  i wpłacimy pieniądze, wnikliwie sprawdźmy właściciela i obiekt, do którego chcemy przyjechać.

Reklama

Opatowscy policjanci przestrzegają przed oszustwami na wynajem „kwater widmo”. To zjawisko staje się częstsze zwłaszcza w okresie wakacji czy długich weekendów. Oszuści posuwają się do różnych metod, by zdobyć pieniądze swoich ofiar.

Reklama

Przekonała się o tym jedna z mieszkanek naszego powiatu. 44-letnia mieszkanka gminy Iwaniska zgłosiła się wczoraj do miejscowej komendy informując, iż została oszukana przy wynajmie katery. Pod koniec lipca br.  44-latka natknęła się na popularnym serwisie ogłoszeniowym na ofertę wynajmu domku letniskowego w Milenie, która wzbudziła jej zainteresowanie.

Reklama

Skontaktowała się z „osobą wynajmującą”, ustaliła termin pobytu i wpłaciła zaliczkę w wysokości 625 zł. Kolejnego dnia chciała jeszcze raz skontaktować się z właścicielem jednak kontakt się urwał się. 44-latka zrozumiała wtedy, że została oszukana i o wszystkim powiadomiła policjantów.

Reklama

Przypominamy!

  • Sprawdźmy, czy istnieje podany adres, ponieważ zdarza się, że ogłoszenie dotyczy ulicy, bądź adresu, którego nie ma. Tutaj pomocne mogą się okazać narzędzia internetowe umożliwiające lokalizację adresu,
  • Dokładnie sprawdźmy dane obiektu,
  • Nie dajmy się nabrać na super okazje cenowe. Porównajmy cenę wynajmu z tymi
    w podobnym standardzie i lokalizacji – tzw. „super okazje” powinny wzbudzić podejrzenia,
  • Nie sugerujmy się opiniami zadowolonych klientów dostępnymi na stronie internetowej obiektu – w przypadku oszustwa są one spreparowane – zasięgnijmy opinii z innych miejsc,
  • Jedźmy w miejsce polecone przez znajomych lub inne osoby, które już tam były,
  • Jeżeli obiekt działa legalnie, powinien być zarejestrowany w urzędzie danego miasta,
  • Zaliczkę wpłacajmy na konto bankowe. Każda propozycja przelania pieniędzy za pomocą alternatywnych form, firm pośredniczących, powinna wzbudzić nasze podejrzenia,
  • Poprośmy o wystawienie faktury, rachunku lub paragonu za wpłaconą zaliczkę. Opieszałość
    w wystawieniu dokumentu powinna wzbudzić nasze podejrzenia co do uczciwości oferty,
  • Zachowujmy całą dokumentację związaną z transakcją, przelewy, e-maile, zarówno te, które wysyłaliśmy, jak i te, które otrzymaliśmy.
Reklama

Pamiętajmy, im więcej czasu poświęcimy na weryfikację ogłoszenia, tym mniejsze szanse, że padniemy ofiarą oszustwa.

Reklama

Opr. MŻ

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Oszustwo „na kwaterę”"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*