Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Rekrutacja 2018 - UMCS Lublin

Ostrowiec Świętokrzyski


Jaką karmę wybrać dla psa?

Na rynku istnieje wiele rodzajów karm dla czworonogów. Właściciele szukają więc najlepszej, która sprawi, że wygląd, jak i zdrowie zwierzaka będą w jak najlepszej kondycji. Wśród nich znajduje się także karma bezzbożowa ciesząca się coraz większym zainteresowaniem.

Rynek rozpieszcza nie tylko zwierzaki, ale i ich właścicieli proponując różnorodne produkty. Specjaliści odradzają, aby w diecie zwierzaka pojawiło się zboże, a raczej białko zwierzęce oraz warzywa. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi karma bezzbożowa.

Pokarm słabej jakości zawiera w sobie bardzo duże ilości zboża, które często staje się podstawą diety psów. Sposób żywienia jednak musi zostać odpowiednio dostosowany do wieku, aktywności fizycznej, rasy, stanu oraz potrzeb czworonoga. Inną dietę stosuje się u szczeniaków, a inną u dorosłych zwierzaków.

Bardziej aktywne fizycznie psy potrzebują większej wartości energetycznej. Podobnie jest z rasami. Są takie, które mają określone wymagania co do składników odżywczych, np. mogą nie przyswajać jakichś elementów. Pomimo różnicy w dobrze składu, u wszystkich psów podstawę diety powinno stanowić białko pochodzenia zwierzęcego i warzywa. Stąd tak duże zainteresowanie karmą bezzbożową.

Przetworzone produkty są nieprzyswajane przez organizm psa, stąd częste biegunki, alergie czy obfite stolce. Jedynym zbożem, które akceptuje zwierzę jest ryż. Stąd zasada, że im więcej mięsa znajduje się w karmie, tym jest ona lepsza jakościowo. Karma bezzbożowa wysokiej jakości polepsza aktywność fizyczną, stan zdrowia oraz wygląd czworonoga.

Najlepsze produkty posiadają przede wszystkim atest amerykańskiego stowarzyszenia AAFCO i uznawane są za klasę Premium. Dzięki temu właściciel może być pewny, że jego pies będzie w doskonałej kondycji zdrowotnej. Tego typu karmy są ściśle kontrolowane pod względem jakości.

Na jedzeniu dla czworonogów nie powinno się oszczędzać. W zależności od tego, czym będą karmione, tak będą wyglądały i się czuły. Właściciele powinni więc zadbać o to, aby ich pupile byli jak najszczęśliwsze.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Jaką karmę wybrać dla psa?"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*