Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie - Rekrutacja 2019 /></a></div>	<br>
	
<div class=

Ostrowiec Świętokrzyski otrzymał 20 milionów złotych dofinansowania

W Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk oraz marszałek Adam Jarubas przekazali umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja obszarów zdegradowanych o silnym potencjale gospodarczym, społecznym i rekreacyjno-kulturowym na terenie miasta Ostrowca Świętokrzyskiego”. Całkowity koszt projektu to prawie 35 mln zł, a dofinansowanie 20 mln zł.

Celem zadania jest wzmocnienie rozwoju społeczno-gospodarczego, fizycznego i przestrzennego obszarów miejskich, w tym poprzemysłowych i wsparcie rewitalizacji fizycznej, gospodarczej i społecznej na obszarach miejskich.
Powierzchnia obszarów objętych rewitalizacją to 11,53ha. Zaprojektowano tu modernizację
infrastruktury drogowej, m.in. łącznika ulic Furmańskiej – Chrzanowskiego – Kilińskiego, ulicy Kwiatkowskiego, drogi na os. Rosochy, w tym okolicznych parkingów i miejsc postojowych. Zabytkowe budynki instytucji kultury – Kino Etiuda oraz Centrum Tradycji Hutnictwa zostaną przebudowane i wyposażone. Jednocześnie powstaną: ogród zdrowia, strefy rekreacji, place zabaw, siłownie, infrastruktura techniczna, oświetlenie, kanalizacja deszczowa, chodniki, lampy LED, zieleń, zrewitalizowany zostanie także park. Planowana jest budowa wiaty handlowej z zadaszeniem na targowisku oraz uporządkowanie części jego terenu.

Miejsca publiczne obejmie monitoring. Inwestycje uwzględniają dostosowanie infrastruktury i wyposażenia do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Ostrowiec Świętokrzyski otrzymał 20 milionów złotych dofinansowania"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*


"Wyższa