Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie - Rekrutacja 2018 - UMCS Lublin

Ostrowiec Świętokrzyski


Horror o Ostrowcu czyli powieść „Niejawni” autorstwa Agaty Domagały

Agata Domagała jest autorką powieści pod tytułem „Niejawni”, której akcja rozgrywa się w naszym mieście – w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Autorka przyznaje, że z początku trudno jej było zakwalifikować książkę do konkretnego gatunku.
„Niejawni” to książka, która opowiada o wielu aspektach ludzkiego życia. Mamy tu nieco historii, sporo ciekawostek z różnych dziedzin, pikanty romans, przerażające urywki wspomnień i snów – mówi autorka powieści „Niejawni”. – Jednak ogólna definicja horroru nakazała mi położyć moją powieść właśnie na tym regale, pomiędzy dziełami Kinga, a Mastertona – dodaje Agata.
Agata Domagała uważa, że jej powieść jest tym, czego od zawsze brakowało jej wśród pozycji literackich.
Jest wiele książek, które uwielbiam. Mnóstwo interesujących historii oraz bohaterów, z którymi lubię się utożsamiać – wspomina. – Niestety takich książek jest coraz mniej. I być może właśnie dlatego zdecydowałam się pisać. A z pewnością był to jeden z głównych powodów. Chciałam, aby na rynku w końcu pojawiło się coś, co w stu procentach mi odpowiada! I w ten sposób narodzili się „Niejawni”.
Dla autorki najważniejszy był fakt, żeby czytelnicy mogli się odnaleźć w miejscu, w którym rozgrywa się akcja. Każdy przecież będzie mógł przyjechać do Ostrowca i przejść się po wale przeciwpowodziowym albo obejrzeć bloki na ulicy Sienkiewicza. Kolejnym istotnym fragmentem byli bohaterowie.
Nie cierpię czytać książek, w których bohaterowie podejmują głupie, nieprzemyślane decyzje – mówi Agata. – Starałam się, aby w mojej książce wszystko miało jakiś sens. Chciałam, aby moje postacie zachowywały się logicznie, żeby każda podjęta przez nie decyzja miała jakieś wytłumaczenie. Mam nadzieję, że udało mi się to zrobić.
„Niejawnych” można na ten moment przeczytać w internecie. Książka jest dostępna całkowicie za darmo na blogu, a także w pliku pdf do pobrania z Chomika. Niebawem jednak pojawi się również wersja papierowa, dzięki wsparciu grupy Kavarito oraz kilku innych sponsorów. Na ten moment data wydania nie jest znana, autorka obiecuje jednak, że o wszystkim na bieżąco będzie informować na fanpage’u „Niejawnych”.

Powieść „Niejawni” na BlogSpot

 

Bądź pierwszym, który to skomentuje. Wyraź swoją opinię. on "Horror o Ostrowcu czyli powieść „Niejawni” autorstwa Agaty Domagały"

Napisz swój komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.


*